“Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata jest Boże Narodzenie…”

“Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”,  w takich słowach Matki Teresy z Kalkuty, zwrócił się do całej społeczności szkolnej ks.proboszcz Zygmunt Jaworek, podczas uroczystego apelu inaugurującego przerwę świąteczną. Bogaty program artystyczny wprowadzał w tematykę nadchodzących świąt. Jasełka w iście niebiańskim klimacie wprawiły wszystkich obecnych w anielski nastrój. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania i śpiewów nawiązujących do zimowo-świątecznych wrażeń.Uczniowie klas VI i VII dali popis na dzwonkach chromatycznych. W rolę konferansjerów wcielili się Łukasz i Karolina z klasy III gimnazjum. W swoim przemówieniu pan dyrektor Mirosław Gutka życzył wszystkim świąt mądrych, miłosiernych, radosnych,w szczególności nakierowanych na drugiego człowieka. Po zakończonym apelu uczniowie udali się do swoich klas, aby wspólnie z wychowawcami zasiąść przy wigilijnym stole.