Zielona Szkoła

W dniach 3-7 czerwca 2019 roku odbyła się wyjątkowa  pięciodniowa wycieczka „Zielona Szkoła”. Pojechaliśmy do Międzybrodzia Żywieckiego, gdzie odkrywaliśmy piękno naszej Ojczyzny. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie szkoły podstawowej oraz nauczyciele, razem 110 osób.

Program „Zielonej Szkoły” był bardzo bogaty. Każda chwila była szczegółowo zaplanowana, a na nudę nie mógł nikt narzekać. Było wiele atrakcji: wejście na górę Żar, całodniowa wycieczka Pętlą Beskidzką  (tu m.in. zwiedzanie Centrum Pasterskiego w Koniakowie, przejazd na Jaworzynkę – Trójstyk – miejsce styku trzech granic, skocznia im. Adama Małysza w Wiśle i muzeum trofeów skoczka, kolejka krzesełkowa na Palenicę i Czantorię), zabawy na basenie, rowerki wodne oraz pakiet animacji (np. bumper ball, kula wodna), talent show, ognisko i pieczenie kiełbasek, muzyczny pokaz z udziałem gwiazdy „Mam  Talent” – Jacentego Ignatowicza.

Wszystkie zajęcia były prowadzone we współpracy z animatorami Ośrodka Relaks w Międzybrodziu Żywieckim.

Ten wyjazd to nie tylko zabawa, wspaniałe beztroskie chwile, ale również ogromna wartość edukacyjna zawarta w każdym momencie aktywnego poznawania naszego kraju, jego środowiska, tradycji, zabytków, kultury i historii.

„Zielona Szkoła” 2019 na trwałe zapisała się w pamięci każdego uczestnika. Były to piękne chwile. Z całą pewnością chcemy takich chwil przeżywać jak najwięcej, dlatego przed wyjazdem dziękowaliśmy i mówiliśmy: „Do zobaczenia”.

Uczestnicy Zielonej Szkoły