24 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w wycieczce do śluzy w Chróścicach. Wyjazd był doskonałą okazją do połączenia nauki z aktywnym wypoczynkiem i integracją klasy. Podczas pobytu uczniowie poznali zasady działania śluzy oraz jej znaczenie dla żeglugi śródlądowej. Z zainteresowaniem obserwowali funkcjonowanie obiektu i wysłuchali ciekawych informacji na temat jego historii oraz roli w gospodarce wodnej regionu. Po części edukacyjnej przyszedł czas na wspólne ognisko. Pieczenie kiełbasek, rozmowy i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły wszystkim wiele radości. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie koleżanek i kolegów poza murami szkoły. Na zakończenie wycieczki uczniowie udali się na lody, które były miłym akcentem kończącym pełen wrażeń dzień. Wyjazd do śluzy w Chróścicach był bardzo udany i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy VI.
Powstańców Śląskich 1
46-080 Chróścice
+48 77 469 53 34
sekretariat@szkolachroscice.pl
Godziny otwarcia
Kliknij tutaj






















