BILARD SPORTEM WSZYSTKICH

„W zdrowym ciele zdrowy duch”- dewiza ta znana jest od wielu lat. Dzisiaj w świecie rozwiniętej technologii nabiera szczególnego znaczenia, ponieważ młode pokolenie coraz mniej czasu spędza na świeżym powietrzu, preferując różnego rodzaju media. Nasza szkoła jako jeden z priorytetów wybrała dbanie o kulturę fizyczną i rozwijanie pasji swoich podopiecznych. Nauczyciele wychowania fizycznego, Panowie Marcin Kondziela i Mateusz Młynek postanowili zorganizować niezwykłą, alternatywną lekcję, do której przygotowywali się  już od lutego. Przy wsparciu dyrekcji oraz Pana Waldemara Fabisza, twórcy chróścickiej szkółki bilardowej zaprosili Pana Bogdana Wołkowskiego- 6-krotnego mistrza w trikach snookerowych, 5-krotnego mistrza świata w trikach pool-bilardowych, 2-krotnego mistrza świata i Europy w trikach artystycznych i 4-krotnego mistrza Polski. Towarzyszył mu Pana Grzegorz Kędzierski- Prezes Polskiego Związku Bilardowego.

I tak w poniedziałek 23 września o godzinie 14.30 cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej. Naszą imprezę swoją obecnością zaszczycili: Pan Piotr Szlapa- Wójt Gminy Dobrzeń Wielki, Pani Beata Wolny- Sołtys Chróścic, Pana Rafał Kampa- radny  Gminy Dobrzeń Wielki, który jednocześnie zadbał o nagłośnienie,  Pani Maria Koschny- radna powiatu opolskiego,  Pan Zbigniew Wajman- radny Gminy Dobrzeń Wielki, Przewodniczący Komisji Oświaty, Przedstawiciele opolskich i lokalnych mediów, uczniowie szkół z sąsiednich miejscowości i ich opiekunowie.

Honorowy patronat nad imprezą objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, TVSPORTS.PL, PZBil, Contact O/K, Brześć, Andrzej Plat usługi p.poż, firma Fabisz, Gmina Dobrzeń Wielki, OPOWIECIE.INFO, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Chróścicach.

Po powitalnych przemówieniach Mistrz Bogdan Wołkowski, który bardzo szybko podbił serca zgromadzonych, zaprezentował wiele trików snookerowych, które wywołały aplauz publiczności. W wielu młodych sercach zapłonęła chęć podjęcia rywalizacji, która na pewno zaprocentuje w ilości zapisów młodych adeptów do chróścickiej szkółki bilardowej. Po raz kolejny potwierdziła się dewiza: „Sport ma moc zmieniania świata. Ma moc inspirującą, rzadką moc jednoczenia ludzi… W obaleniu barier  jest potężniejszy niż rządy”.

Opracowała Małgorzata Frącz