Młodzi głosują

11 października w naszej szkole odbyły się wybory do Parlamentu. Poprzedzone zostały kampania przedwyborczą przeprowadzona przez liderów projektu “Młodzi głosują” – uczniów klasy VIIb. Uczniowie przeprowadzili kampanię przedwyborczą, sondaż  przedwyborczy oraz quiz na temat wiedzy o Parlamencie wśród uczniów klas V – VIII. Odpowiedzialni byli również za przebieg samych wyborów. Szkolne wybory cieszyły się duża popularnością. Spośród 105 uprawnionych do głosowania udział wzięło 90 osób (frekwencja wyborcza wynosi 86%). wyniki wyborów są następujące:
Koalicja Obywatelska – 27%
Prawo i Sprawiedliwość – 26%
Sojusz Lewicy Demokratycznej – 17%
Konfederacja Wolność i Niepodległość – 14%
Mniejszość Niemiecka – 9%
Polskie Stronnictwo Ludowe – 7%
Akcja miała na celu budzenie świadomości obywatelskiej i samorządności oraz wdrażanie do aktywnego udziału w życiu kraju i poszanowanie demokracji.