Pożegnanie klasy VIIIb

„Szkoła jest naszym paszportem na przyszłość, ponieważ jutro należy do tych, którzy przygotowują się do stawienia temu czoła” Malcom X

24 czerwca 2022 roku na długo zapisze się w pamięci Uczniów, Rodziców i Nauczycieli klasy VIIIb. Tego dnia młodzież nie tylko otrzymała świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach, wyróżnienia, dyplomy oraz podziękowania, ale mogła również odbyć sentymentalną podróż po dotychczasowej edukacji i pożegnać się ostatnią wspólną imprezą. Wielu wzruszeń dostarczył apel przygotowany przez klasy VII, podczas którego zebrani przypomnieli sobie chwile sukcesów i porażek. Po południu Wychowawca klasy, Uczniowie i Rodzice spotkali się na pożegnalnym poczęstunku w chróścickiej smażalni ryb, by po raz ostatni w tym gronie powspominać ostatnie osiem lat, pobyć w gronie przyjaciół, cieszyć się swoją obecnością, gdyż już za chwilę losy dawnych koleżanek i kolegów przestaną się splatać, każdy będzie kontynuował edukację w innym miejscu, nawiąże nowe znajomości i przyjaźnie. Jedno jednak jest pewne, młodzież z naszej placówki ma zapewniony dobry start, zna swoją wartość, jest wyposażona w doświadczenie, które pozwoli bez trudu odnaleźć się w nowych miejscach i sprostać nowym wyzwaniom.

Absolwentom klasy VIIIb, ich Rodzicom i Nauczycielom życzymy udanych wakacji oraz wielu sukcesów na dalszej drodze edukacji. Drodzy Uczniowie, pamiętajcie, że „ważne są chwile, których jeszcze nie znamy”.

Donata Bieniek, wychowawca klasy VIIIb