Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych nasz dzielnicowy, pan mateusz Kardas przeprowadził spotkanie profilaktyczno-edukacyjne da uczniów klas 1 – 3 . Podczas prelekcji pan policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Przypomniał zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj…”, „Nie ufaj…”, „Nie wpuszczaj do domu…”, ale również uświadomił dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Uczniowie zostali zaproszeni i zachęceni do udziału w konkursie plastyczno-filmowym organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji pt. „Stok nie jest dla bałwanów”, w którym zadaniem uczniów jest zilustrowanie dekalogu narciarza.

Zasady bezpiecznych ferii , o których mówił Pan dzielnicowy możemy sobie przypomnieć tutaj

pedagog szkolny Małgorzata Samson