32 Finał WOŚP

W ostatnim finałowym dniu stycznia każdego roku, miasta i wsie w Polsce ożywają dźwiękiem orkiestr, które zbierają środki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Również społeczność naszej szkoły włączyła się aktywnie w tę szczytną inicjatywę i 28 stycznia spotkaliśmy się na hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim świętując jej finał. Radość, zaangażowanie i solidarność to słowa, które doskonale opisują atmosferę panującą podczas finału WOŚP. Społeczność szkolna, zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice, przygotowali się do udziału w tej wyjątkowej akcji poprzez własnoręczne wypieki oraz występy artystyczne, które miały dostarczyć nie tylko rozrywki, ale również zachęcić mieszkańców do hojności i wsparcia finansowego.
Po zakończeniu finału, uczniowie z dumą prezentowali zebrane środki, które są przekazywane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie tylko okazja do wsparcia szczytnej inicjatywy, ale również moment doświadczenia wspólnotowego ducha i zrozumienia, że nasza miejscowość również może mieć ogromny wpływ na pomoc potrzebującym.W ten sposób, udział uczniów naszej szkoły w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy staje się nie tylko akcją charytatywną, ale także wyjątkowym wydarzeniem, które kształtuje wartości społeczności lokalnej i przyczynia się do budowania więzi międzyludzkich.
Małgorzata Samson
fot. Mikołaj Pęcherz