DENTOBUS RUSZA W TRASĘ

W dniach 14-15.09.2022 do naszej szkoły zawitał nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści będą bezpłatnie leczyć zęby naszych uczniów . Dzięki zaangażowaniu opiekunów, nauczycieli, pań sekretarek i dyrekcji placówki utworzone zostały listy dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badanie i leczenie stomatologiczne ich pociech. Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Będą w nim udzielane świadczenia ogólnostomatologiczne oraz profilaktyczne zawarte w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci i młodzieży do lat 18, w tym wizyty adaptacyjne, nauka prawidłowego szczotkowania zębów, lakierowanie, badania okresowe i kontrolne oraz leczenie próchnicy.
Po badaniach odbyło się losowanie nagrody w Loterii Fantowej. Szczęśliwą wylosowaną i obdarowaną nagrodą- graficznym tabletem okazała się Karolina Slowik z kl. 4.
Gratulujemy !