Dokarmiamy ptaki

Pierwszoklasiści wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu.  Dlatego też uczniowie z klasy pierwszej dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie szkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Uczniom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka słonecznika, zboża, czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc. Dziękujemy również Rodzicom Państwu Nimpsz i Macioszek za zaangażowanie w wykonanie z drewna dwóch sztuk karmików dla ptaków dla szkoły.

wychowawczyni : Sabina Lazik-Wodarz