„Na Jarmarku średniowiecznym”

2 czerwca w Parku 800 – lecia w Opolu odbyło się podsumowanie projektu  „Mały Opolanin”. Spotkanie zostało przygotowane w formie Jarmarku średniowiecznego i  połączone z Dniem Dziecka. Z tej okazji  zostało przygotowanych  mnóstwo atrakcji. W imprezie wzięły udział szkoły uczestniczące w tym projekcie. Na początku odbyły się występy, w których brali udział również nasi uczniowie. Zaprezentowali grę na flażoletach. Potem próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku i z kuszy. Rzucali obręczami do celu. Walczyli konno na kopie, walczyli na miecze, próbowali różnych gier zręcznościowych, np. burzenie zamku. Niektórzy zostali zamknięci w dybach. Poznali namiot rycerza i przymierzali jego zbroję. Mielili na żarnach zboże i uczyli się robić podpłomyki.  Jednak najwięcej radości sprawiło dzieciom  dmuchane miasteczko,  gdzie dzieci  skakały, zjeżdżały, wspinały się i głośno okazywały swoje emocje. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci wróciły zmęczone, ale zachwycone wszystkimi atrakcjami.                    Wielkie podziękowanie należy się rodzicom, którzy osobiście zawieźli swoje pociechy do Opola    i razem z wychowawcami czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Dorota Trojan