Dzień kropki

15 września, jak co roku, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki “The Dot Day”. W tym roku nasza szkoła również brała udział w obchodach, co zostało potwierdzone certyfikatem. Dzieci poznały historię Vashti, która nie wierzyła w swoje możliwości, ale dzięki małej kropce narysowanej na kartce, uwierzyła w siebie. Kropka stała się symbolem talentu, kreatywności i dobrej zabawy. Uczniowie klas 1-3, w tym dniu, odkrywali swoje talenty, wykazywali się kreatywnością oraz pobudzali wyobraźnię poprzez tworzenie niezwykłych prac z wykorzystaniem kropek. Nie zabrakło również matematycznych zagadek, w których główną rolę odgrywały kolorowe kropki. Na gazetce powstało “drzewo talentów”, do którego zostały doczepione liście z wypisanymi przez dzieci ich talentami. Na umilenie “kropkowego” dnia, każda klasa otrzymała od Pani Dyrektor słodkie kuleczki, które były doskonałym zwieńczeniem świętowania Międzynarodowego Dnia Kropki.

M. Nartowska