Dzień liczby Pi

14.03 w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowym Dzień Liczby Pi. Z tej okazji, aby nasi uczniowie mogli lepiej poznać tę wyjątkową liczbę, wzięli udział w konkursie „Zasmakuj liczbę Pi” . Gratulujemy pomysłów i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Wyniki konkursu:

W kategorii klas I-III

I miejsce Julia Macioszek klasa 2

II miejsce Anika Borosz Klasa 1A

III miejsce  Oliwia Słota klasa 2

Wyróżnienie dla

Szymon Naporowski Klasa 1B
Margaryta Zynyk Klasa 1B

W kategorii klas IV- VIII

I miejsce Kinga Lisowska Klasa 5

II miejsce Marlena Marynik Klasa 5

III miejsce Lena Nawrat Klasa 5

Nie był to jednak jedyny konkurs.

Tego dnia nasi uczniowie klas 4-8 wzięli udział w Międzygminnym konkursie matemtyczno-plastycznym „Świat liczby pi” organizowanym przez Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

I miejsce zdobył nasz uczeń Alan Kubicki z klasy 4. Gratulujemy !

Tego dnia na szkolnych korytarzach można było rozwiązać zadania ze stacji matematycznych o liczbie pi.

Dodatkowo klasa 6 podczas lekcji matematyki przeprowadziła eksperyment „Skąd się wzięła liczba pi? ”. Podczas świetlicy również nasi uczniowie podjęli wyzwanie przeprowadzenia podobnego eksperymentu

Zapraszamy do obejrzenie zdjęć i filmu z tego jakże udanego dnia ☺️

Karolina Pyrek