Finał Konkursu Piosenki Niemieckiej

W dniu 28.01.23r. w sali wiejskiej  Kup odbył się uroczysty finał Konkursu Piosenki Niemieckiej „Wir suchen den Superstar”.  Pierwszy etap polegał na nagraniu piosenki w języku niemieckim i wysłaniu do organizatorów – 18 uczniów naszej szkoły brało w tym udział. Były to dzieci z klas IIA, IIB, III, IV oraz VIIIB.  Wszystkich uczestników w pierwszym etapie z województwa opolskiego i  śląskiego było 72. Do finału zakwalifikowało się 9 uczniów naszej szkoły.  Dzieci z klas IIA oraz III przygotowywała pani Anna Skrzipietz, natomiast uczniów z klasy IIB przygotowywała pani Irena Weber.   W finale uczestniczyło 21 grup śpiewaczych (30 uczniów). Pod czujnym okiem jury wyłoniono najlepszych.  Oto wyniki:

Kategoria soliści klasy I-III

I miejsce –  Amanda Puszcz (klasa IIa)

Kategoria duety klasy I –III

II miejsce  –  Hanna Urbańska oraz Maja Długosz (klasa III)

II miejsce – Klara Hejn oraz Alicja Kowalska (klasa IIA)

II miejsce – Amadeusz Kupilas oraz Alex Pogrzeba (klasa IIA)

II miejsce – Andreas Pawlak oraz Paulina Walkiewicz (klasa IIB)

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

Nauczycielki języka niemieckiego: