Gala Finałowa Laureatów

Gala Finałowa Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego w roku szkolnym 2021/2022

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zostali w ostatnim czasie wyróżnieni i nagrodzeni.  W gronie wybitnych uczniów jest nasza uczennica Sonia Kociok z klasy VIIIa, która w tym roku szkolnym po raz drugi zdobyła tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego. Jest to wielki prestiż dla naszej szkoły, dlatego już pod koniec marca, Sonia oraz jej rodzice otrzymali wyróżnienie, gratulacje i nagrodę książkową z rąk Wójta Gminy – Piotra Szlapy, ówczesnej dyrektor szkoły – Renaty Dąbrowskiej oraz nauczycielki języka niemieckiego Ireny Weber.
Wielka gala przygotowana przez Przewodniczącego TSKN na Śląsku Opolskim miała miejsce w sobotę 14 maja w sali Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego, podczas której tegoroczni laureaci konkursu z języka niemieckiego przyjęli dyplomy, upominki i gratulacje od Posła MN – Ryszarda Galii, Pani Marszałek Zuzanny Donath-Kasiury oraz Przewodniczącego TSKN – Rafała Bartka.
Wyjątkowe uwieńczenie największych sukcesów uczniów miało miejsce  6 czerwca br. w Brzeskim Centrum Kultury, gdzie laureaci, rodzice i nauczyciele odebrali dyplomy wyróżniające z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty.

Dyrektor szkoły Dorota Lewandowska-Jaroń wraz z nauczycielami gratulują Sonii i życzą jej wielu sukcesów w szkole średniej, w której za kilka miesięcy rozpocznie naukę.
Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku znajdą się w naszej szkole uczniowie, którzy powalczą o tytuł laureata Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Nauczycielka języka niemieckiego
Irena Weber