Ich pasją jest sport!!!

W klasie 3a mamy uczniów, którzy pasjonują się sportem. Już od najmłodszych lat rozpoczęła się ich sportowa przygoda.                                                                Utytułowaną zawodniczką jest Lena Wójcik, która trenuje akrobatykę w klubie „Gwiazda” Dobrzeń Wielki.  Treningi odbywają się codziennie i trwają 2,5 godziny. Ten ogromny wysiłek przynosi efekty.  W ubiegły weekend w Bydgoszczy odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów Młodszych. Zawody rozgrywane były w skokach na trampolinie, skokach na ścieżce i podwójnej mini trampolinie. W skokach na trampolinie Lena zajęła III miejsce, a w skokach na ścieżce akrobatycznej II miejsce. Nasza uczennica jest w kadrze wojewódzkiej, a jej starsza siostra Paulina otrzymała powołanie do kadry narodowej w skokach na trampolinie. Z pewnością jeszcze nie raz o nich usłyszymy.

Milena Lizoń to pływaczka. Trenuje już od 2022 roku w szkole pływania „Barabasz” pod okiem trenera Waldemara Czaickiego. Milena dała się poznać już w ubiegłym roku podczas nauki pływania dla naszych uczniów (klasy II). Jako jedyna dziewczynka z naszej szkoły była w grupie zaawansowanej. W tym sporcie liczy się siła, wytrwałość i wola walki. Milena bierze udział w turniejach i zawodach pływackich. Ostatnio świetnie  spisała się w zawodach o puchar Prezydenta miasta Opola. Co prawda nie stanęła na podium, ale uzyskała bardzo dobry wynik. Trening i ciężka praca to klucz do sukcesu.

Alicja Kowalska to miłośniczka koni. Swoją przygodę rozpoczęła bardzo wcześnie, mając zaledwie 4,5 roku. Jeździectwo pozwala na obcowanie z niezwykłymi zwierzętami jakimi są konie. Kontakt z nimi daje wiele radości i korzyści dla jeźdźca m.in. koryguje sylwetkę, poprawia kondycję psychiczną i fizyczną, rozwija samodzielność, uczy współpracy.  Zajęcia w stadninie to nie tylko jazda konna, ale również dbanie o konie. Przed jazdą należy konia przygotować, tzn. dokładnie wyczyścić  sierść i kopyta. Sprawdzić siodło i inne elementy uprzęży. To wszystko Alicja już opanowała. Zdobyła odznakę Jeżdżę Konno, która jest pierwszym stopniem na drodze edukacji każdego jeźdźca. Ala trenuje jazdę konną  w Brynicy.

Nietypowy sport uprawia Amanda Puscz. Od dwóch lat Amanda trenuje Brazylijskie Jiu Jitsu w opolskim klubie Force Brava. Brazylijskie jiu-jitsu  to sztuka walki wywodząca się z judo i zapasów. Wzbogacona jest o techniki, które umożliwiają powalenie przeciwnika na ziemię i uzyskanie nad nim całkowitej kontroli poprzez zablokowanie jego ruchów. W tym celu stosuje się dźwignie, duszenia i chwyty unieruchamiające.Amanda posiada żółty pas.  Trenuje pod okiem Pana Leszka Jaremkowskiego –wielokrotnego medalisty oraz mistrza Polski i Europy, posiadacza czarnego pasa drugiego stopnia. Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu.

Wśród chłopców największym zainteresowaniem cieszy się piłka nożna. Alex Pogrzeba miał 5 lat, gdy zaczął swoją przygodę z piłką. Victoria Chróścice to jego trzeci klub sportowy. Kolegą z drużyny jest Maciej Gliwiński. Piłkę nożną trenuje od 2021 roku. Uprawia również  biegi.   Piłkę nożną trenują jeszcze Amadeusz Kupilas i Karol Karoń.  Treningi odbywają się trzy razy w tygodniu. Piłka nożna daje wiele korzyści. Jest to trening mięśni całego ciała, podczas którego szczególnie dba się o budowanie kondycji, poprawę wydolności , ale też uczy współpracy z rówieśnikami.  Chłopcy ze swoją drużyną zdobywają medale i puchary.

Biegi to obecnie bardzo popularny sport na spędzanie wolnego czasu. Biegać lubi Mateusz Stanik, chętnie bierze udział w biegu „Od jeziora do jeziora”.

Kolejna sportsmenka to Klara Hejn, która od najmłodszych lat bierze udział w różnych imprezach biegowych. Nieważne, czy są to biegi leśne, uliczne czy polne. Każde sprawiają jej ogromną frajdę. Jednak najbardziej lubi biegi z przeszkodami, min. Survival Race Kids czy Ranmagedon Kids, gdzie trzeba się czołgać, wspinać, przeskakiwać płotki, a nawet taplać się w błocie. W tych zawodach biorą udział tylko wytrwali biegacze!