IMPACT

W listopadzie , w ramach realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego , uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Sławomira Kanię z Pracowni Profilaktyki Pozytywnej. W ramach prgramu IMPACT  (Interdyscyplinarny Model Przeciwdziałania Agresji i Cyberprzemocy Technologicznej), nasza młodzież wzmacniała umiejętności życiowe , m.in. takie jak: nawiązywanie relacji z innymi, rozwiązywanie problemów, określanie celów, asertywność, komunikacja, budowanie pozytywnego obrazu siebie.

Program IMPACT obejmował również  oddziaływania, których celem jest:

• rozwijanie i wzmacnianie kompetencji indywidualnych praz społecznych mogących ograniczyć zachowania agresywne;
  • redukcję czynników ryzyka cyberwiktymizacji, cybersprawstwa oraz zachowań świadków wzmacniających agresję elektroniczną, modyfikacja zachowań niepożądanych w kierunku intensyfikacji konstruktywnych, twórczych działań w sieci;
  • zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonowania młodzieży w sieci, budowanie świadomości na temat własnej prywatności i ochrony prywatnych treści oraz edukację o odpowiedzialności za działania w sieci.

pedagog szkolny Małgorzata Samson