IZA MATROS DZIESIĄTA W PLEBISCYCIE NA 10 NAJLEPSZYCH UCZNIÓW – SPORTOWCÓW WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniu 24 stycznia 2020 roku w Grodkowie już po raz trzydziesty piąty odbyło się uroczyste  podsumowanie plebiscytu na „Najlepszego Sportowca Ucznia Województwa Opolskiego” szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nagrody były przyznawane w trzech kategoriach: „Igrzyska dzieci”, „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” oraz „Licealiada”.

Ideą plebiscytu jest nagradzanie dzieci wybitnie uzdolnionych w różnych dyscyplinach sportowych. Nagradzani to w większości przypadków finaliści wojewódzcy. Celem tego przedsięwzięcia jest podkreślenie roli sportu w życiu każdego człowieka, ale także docenienie tych, którzy swoim uporem, determinacją i cierpliwością osiągnęli sukces. Wyboru najlepszych sportowców dokonuje kapituła poprzez zgłoszenia, które przygotowują nauczyciele.

Uroczystość podsumowująca plebiscyt rozpoczęła się od ceremoniału olimpijskiego, aby następnie przejść do części artystycznej, która została przygotowana z wielkim rozmachem. Należy podkreślić, iż autorami programu artystycznego byli uczniowie grodkowskiej szkoły, prezentujący występy zespołów wokalnych i tanecznych. Po części artystycznej nastąpiła chwila ogłoszenia wyników, której towarzyszyły ogromne emocje. Nagrodzeni zostali udekorowani medalami i zapozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Reprezentantka naszej szkoły – Izabela Matros zdobyła nagrodę za zdobycie
I miejsca w Finale Województwa w tenisie stołowym drużynowo oraz za zdobycie III miejsca w Finale Województwa w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt. Nasza uczennica na co dzień trenuje w klubie LZS Victoria Chróścice pod okiem trenerki Pani Marty Lityńskiej,
a opiekę trenerską na zawodach szkolnych sprawuje nauczyciel wychowania fizycznego Pan Marcin Kondziela.

Oprócz samorządowców, nauczycieli, rodziców, kolegów, nagrodzonych wspierali dawni olimpijczycy i sportowcy. Na gali, jako goście specjalni pojawili się m. in. Renata Mauer-Różańska, Bożena Bąk, Małgorzata Lipska, Ryszard Podlas, Leszek Swornowski, czy grodkowianie związani z piłką ręczną – Michał Nowak i Jan Klimków.