Jasełka w naszej szkole

„Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. – cytat z Ewangelii świętego Łukasza, co roku przypomina nam o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii ludzkości, jakim było narodzenie Jezusa Chrystusa – Boże Narodzenie. Każdy z nas z niecierpliwością czeka na ubieranie choinki, wigilijny stół, śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, oraz na możliwość spotkania się z rodziną. Wielu dorosłych przyzna, że wraz z upływem czasu czar świąt znika przykryty mgłą codziennych obowiązków. Nie da się ukryć, że niejeden chciałby wrócić do lat młodości……. Wielu z nas zapewne ciepło wspomina szkolne jasełka organizowane każdego roku z okazji nadchodzących świąt. Całe szczęście w naszej szkole owa tradycja nie znika i kultywujemy ją z wielką pieczołowitością. W tym roku nasze klasy pierwsze zadebiutowały w tak ważnym przedstawieniu. Wystąpili razem z uczniami starszych klas. Jesteśmy bardzo dumni z tych najmłodszych, bo z łatwością wcielili się w rożne bajkowe role. Był Czerwony Kapturek z wilkiem, była Calineczka, był Kopciuszek, Pinokio, Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, mnóstwo Aniołów, pasterzy i oczywiście Maryja i Józef, trzej królowie. Przedstawienie wyszło bardzo pięknie wręcz bajkowo a postacie z bajek składały hołd malutkiemu Jezusowi. Występ został tak przygotowany, by na długi czas przetrwał w dziecięcej pamięci. Naturalnie należy tutaj napisać parę słów o przepięknej scenografii bez której nie byłoby tego bajkowego efektu, którą przygotowałyśmy dzięki uprzejmości rodziców, pana konserwatora, pań woźnych i sprzątających ( za to bardzo dziękujemy). Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia. Występ stał się również okazją do wzmacniania więzi między uczniami, rodzicami, nauczycielami. Była to dla nas magiczna lekcja zadumy i refleksji.
Wszystkiego dobrego,
Angelika Zielińska i Renata Dąbrowska – organizatorki Jasełek.