Jasełka i konkurs piosenki

W wielu szkołach piękną tradycją jest uroczysty apel, który wprowadza w atmosferę świąt Bożego Narodzenia przeżywanych w domu, w rodzinie, wśród bliskich. W tym roku szkolnym, z uwagi na to, że wielu z nas przed świętami było chorych, nasze szkolne jasełka zostały przesunięte na dzień 10 stycznia, kiedy jeszcze w kościołach, domach i szkołach są dekoracje bożonarodzeniowe i śpiewa się kolędy. Tegoroczne jasełka pt. “Miłość przyszła na świat” w wykonaniu uczniów klasy 3 i uczennicy z klasy 2b, przeniosły nas do Betlejem i pozwoliły na nowo przeżyć tajemnicę przyjścia Chrystusa na świat w betlejemskiej szopce. Na zakończenie przedstawienia uczniowie klasy 2a wykonali na instrumentach kolędę “Wśród nocnej ciszy”.

Po przerwie, ponownie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej na konkursie piosenki świątecznej, który poprowadziła pani Katarzyna Czechowska. Mogliśmy posłuchać kolęd i piosenek polskich i zagranicznych w wykonaniu uczniów z poszczególnych klas. Świąteczna atmosfera widoczna była we wszystkich występach klas, które przedstawiły swoje pokazy przed szkolną społecznością. Komisja Konkursowa przyznała dwa pierwsze miejsca: dla klasy 2a za „Pastorałkę od serca” kategoria klas 1-3 oraz dla klasy 8b za „ Last Christmas”. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

s. K. Baron, K. Czechowska