Jedyną drogą do rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki

„Jedyną drogą do rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki. Jedyną miarą sukcesu jest wysiłek, jaki włożyliśmy, aby go osiągnąć.” Bruce Lee

O tym, czym jest sport, i jak jest postrzegany przez młode pokolenie uświadamia nas uczennica klasy VIIIb, Nina Weber, laureatka Konkursu Plastycznego „Sport w wyobraźni ucznia 2021” zorganizowanego na szczeblu wojewódzkim przez „Szkolny Związek Sportowy Opolskie” w Opolu oraz patronowany przez Opolskiego Kuratora Oświaty. Profesjonalizm Niny, jej indywidualne podejście do tematu, a także wysoka jakość wykonanej przez uczennicę pracy plastycznej zaowocowała uzyskaniem przez nią tytułu laureata w kategorii: Rocznik 2006 – 2008. Uczennica w swojej pracy doskonale ukazała związek sportu ze sztuką, za pomocą sztuki wyraziła, czym jest sport dla dzieci i młodzieży, czym jest dla niej samej. Jednocześnie przyczyniła się do rozpropagowania idei olimpijskiej oraz uniwersalnych i humanistycznych wartości sportu, co było celem niniejszego konkursu. Pomysłodawcami udziału Niny w konkursie byli nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Mateusz Młynek, mgr Marcin Kondziela.

Gratulujemy Ninie sukcesu i życzymy dalszych !!!

Społeczność szkolna