Konkurs

Dnia 17 października br., przeprowadzono w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego kierowanego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego. Z zadaniami konkursowymi na tym etapie zmierzyło się 14 uczniów naszej szkoły, z klas VI – VIII. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe, podzielone na III części: I – rozumienie testu czytanego – „Roblem Wasser”, II – zadania leksykalne oraz III – sprawdzająca wiadomości gramatyczne. Maksymalnie uczniowie mogli uzyskać z testu 30 punktów. Zgodnie z regulaminem do etapu gminnego zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów. W tym roku szkolnym, naszą szkołę na etapie gminnym reprezentować będą: Jakob Grzonka klasa VIII b oraz Nikola Halupczok klasa VI.

Już dziś życzymy im powodzenia!

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber