Konkurs piosenki świątecznej

30 stycznia w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Świątecznej dla uczniów klas I-III. W ten sposób zakończyliśmy okres świąteczny. Każda klasa zaprezentowała wybrany przez siebie utwór, który był przygotowany wraz z wychowawcą. Uczniowie byli oceniani według takich kategorii jak autorska interpretacja piosenki, opanowanie tekstu czy ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki konkursu:

1 miejsce: klasa IIIA

2 miejsce: klasa IB

3 miejsce: klasa IIA

Oprócz występów klasowych czekały na nas występy solowe oraz duety. Uczennice z klasy IA: Amelia Glatki i Helena Urbańska oraz Emilia Michno i Tamara Weber zaśpiewały kolędy w języku angielskim. Natomiast Amanda Puscz wykonała hiszpańsko-angielski utwór „Feliz Navidad”. Anika Weber również uświetniła nasz konkurs, ponieważ jako jedyna zagrała na gitarze utwór „Anioł Pasterzom Mówił”.

Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom i należą im się wielkie podziękowania za odwagę, przygotowania i umiejętności.

Aleksandra Szramiak