Konkurs recytatorski

Uczniowie naszej szkoły  Julia Smolińska i Jakob Grzonka ( klasa VIII b ) reprezentowali chróścicką podstawówkę na etapie rejonowym  Konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego: ,Jugend trägt Gedichte vor” / ,,Młodzież recytuje poezję”. Przesłuchania dla gmin: Łubniany, Dobrzeń Wielki, Popielów, Lubsza, Wilków, Namysłów, Świerczów, Pokój, Murów, Turawa, Brzeg, Olszanka, Lewin Brzeski, Domaszowice i Skarbimierz, odbyły się pod koniec kwietnia w Łubniańskim Ośrodku Kultury. Mogło by się wydawać, że poezja w dzisiejszych czasach nie jest przez młodzież chętnie prezentowana, a jednak ponad 600 uczniów postanowiło zaprezentować się na scenie. Każdy uczestnik recytował  dwa utwory poetyckie w języku niemieckim. Jury oceniało dobór repertuaru, wymowę, sposób recytacji i ogólne wrażenia artystyczne.

Fajnie, że i młodzież naszej szkoły ambitnie podeszła do tego zadania!

Nauczyciel j. niemieckiego
Irena Weber