Konkurs recytatorski

Na początku marca odbył się etap szkolny Konkursu konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego: ,Jugend trägt Gedichte vor” / ,,Młodzież recytuje poezję”. Bardzo ładnie zaprezentowało się trzech uczniów z klasy VIII b – Julia Smolińska, Piotr Czyrek oraz Jakob Grzonka. Niestety, zgodnie z regulaminem do etapu gminnego można było zakwalifikować jedynie dwóch uczniów. Dlatego też dnia 16 marca br w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrzeniu Wielkim naszą szkołę reprezentowali: Julia Smolińska oraz Jakob Grzonka. Każdy uczestnik recytował na dobrzeńskiej scenie dwa utwory poetyckie w języku niemieckim. Jury przyznało w kategoriach klas starszych jedynie dwa wyróżnienia. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII przyznano naszej uczennicy – Julii Smolińskiej. Jednak to nie koniec prezentowania swoich talentów, ponieważ 19 kwietnia zarówno Julia, jak i Jakob, będą reprezentowali naszą szkołę na etapie rejonowym, który odbędzie się w Łubniańskim Ośrodku Kultury. Trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia!

Nauczyciel j. niemieckiego
Irena Weber