Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Pora podsumować XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej.

Dla przypomnienia, etap szkolny w/w Konkursu zorganizowany był w naszej szkole 7 marca 2022r. Zadania testowe, które do łatwych nie należały, rozwiązywało 11 uczniów z klas V – VIII.  Wyniki etapu szkolnego prezentowały się w następujący sposób:

w kategorii klas IV- VI

I miejsce – Sobota Pauline

II miejsce – Halupczok Nikola

III miejsce – Nawrat Maik

w kategorii klas VII- VIII

I miejsce – Smolińska Julia

II miejsce – Nowak Filip

III miejsce – Matros Izabela

Uczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w każdej kategorii, reprezentowali naszą szkołę w finale wojewódzkim, który odbył się 11 kwietnia w Komprachcicach. Emocje były bardzo wielkie, ponieważ w finale spotkało się aż 92 uczniów z całego województwa opolskiego. Etap Wojewódzki Konkursu polegał na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań, w tym 20 pytań testowych i 10 pytań otwartych. Komisja Konkursowa oceniała prace uczniów, a ogłoszenie wyników nastąpiło 26 kwietnia. Natomiast gala Finałowa odbyła się w sobotę 14 maja w sali Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Nasi uczniowie nie zdobyli co prawda czołowych miejsc, jednak sam udział w Konkursie był dla nich bardzo fajnym doświadczeniem i możliwością sprawdzenia swojej wiedzy o Mniejszości Niemieckiej. Ponadto uczniowie otrzymali dyplomy za udział i wiele cennych nagród rzeczowych.

Nauczyciel języka niemieckiego

Irena Weber