Konstytucja 3 Maja

„Naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości”
Jan Paweł II

Dzisiaj na czwartej godzinie lekcyjnej uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w szczególnej lekcji historii przygotowanej pod opieką Pani Małgorzaty Frącz przez uczniów klas V i VIII b, którą byłuroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wielu tu jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Jednak nasi artyści przekonali nas, że prawdziwy Polak nie może nie znać historii własnego kraju. Zgromadzeni uczniowie dowiedzieli się nie tylko, co stało się 3 maja 1791 roku, ale również tego, że konstytucja to najważniejszy dokument w państwie: zawiera prawa i obowiązki obywateli, mówi o tym, kto ma rządzić i jak ma rządzić. Oprócz faktów mogliśmy wysłuchać pieśni patriotycznych mówiących o Konstytucji. Ich wykonanie przez najmłodszych uczestników uroczystości dostarczyło wielu wzruszeń.
O oprawę muzyczną zadbały Panie: Dorota Trojan i Anna Skrzipetz. Natomiast dekorację wykonała Pani Martyna Nartowska.

Małgorzata Frącz