Lektura w pudełku

Klasa 3a zakończyła pracę z lekturą szkolną, pt. Karolcia autorstwa Marii Kruger. Książka opowiada o przygodach Karolci, która znalazła niebieski koralik. Miał on magiczną moc spełniania życzeń. Lektura okazała się bardzo ciekawa. Uczniowie oprócz zwykłych zadań, które wykonywali na lekcji takich jak: plan wydarzeń, opis, opowiadania, rebusy i zagadki, przygotowali również pudełka z przedmiotami, które miały związek z przeczytaną książką. Zostały one pięknie ozdobione, w środku znalazły się różne maskotki, figurki zrobione z klocków Lego, z plasteliny, wycięte z papieru, samochodziki, ciasteczka, a nawet płatki owsiane, których tak bardzo nie lubiła Karolcia. Takie podsumowanie lektury, wszystkim spodobało się. Każdy sposób jest dobry, by zachęcać dzieci do sięgania po książki i rozbudzać w nich zainteresowania czytelnicze. Książka to skarbnica wiedzy, warto o tym pamiętać!

Dorota Trojan