Let’s go green

W dniach 13-19 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu kulturowym „Let’s Go Green” zorganizowanym z okazji Dnia Świętego Patryka. Na lekcjach języka angielskiego klasy poznały bliżej biografię Świętego Patryka oraz kulturę i tradycję Irlandii. Na uczniów czekało wiele wyzwań, takich jak liczenie do 10 po irlandzku oraz odtańczenie Irish Jig Dance. Uczniowie przygotowali także dekoracje, lapbooki i plakaty prezentujące ciekawostki związane z Zielonym Świętem. Starsze klasy wzięły również udział w grze terenowej, w której poszukiwali ciekawostek o Irlandii rozmieszczonych na szkolnym korytarzu. W ramach podsumowania wydarzenia uczniowie całej szkoły ubrali się na zielono, a w nagrodę czekała na nich mini fotobudka i słodkie poczęstunki. Wybrane zespoły z klas 4-7 wzięły udział w szkolnym konkursie „Let’s go green”, który sprawdził ich wiedzę na temat Zielonej Wyspy oraz Świętym Patryku. Najlepiej poradzili sobie przedstawiciele klasy 5: Paweł Kossak, Maksymilian Ledwolorz i Kuba Śmiarowski.

Dziękujemy Didacto Polska – ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia – za świetną inicjatywę.

Aleksandra Szramiak