Mamy I miejsce w województwie !

Weronika Giza zajęła I miejsce w województwie konkursie w rzucie dyskiem!
Wielki sukces osiągnęła Weronika Giza z klasy 8 podczas Finału Województwa w Lekkiej Atletyce Igrzysk Szkół Wiejskich! Rzutem dyskiem na odległość 22,87 metra zostawiła konkurencję daleko z tyłu. Jest to efekt jej wzmożonej indywidualnej pracy. W tej technicznej konkurencji w dużym stopniu liczy się technika obok sprawności fizycznej. W konkurencji pchnięcia kulą kobiet Weronika zajęła 6. miejsce z wynikiem 7.99 metra.
Chróścicka reprezentacja składała się z dyskobolki, kulomiotki, biegaczy krótko, średnio i długodystansowych oraz skoczków w dal. Większość uczniów zajmowała miejsce w środku stawki. Konkurencja była ogromna! Stawiło się ponad 600 uczniów z 49 szkół całego województwa.
Organizatorem zawodów było Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.
Kadra PSP w Chróścicach: Weronika Giza, Maksymilian i Aleksander Taszycki, Filip Cossbau, Tobiasz Pogrzeba, Nikodem Włodarczyk, Piotr Śniatała, Kacper Wasiki
Uczniowie zasłużyli na uznanie. Spędziliśmy na Stadionie im. Olimpijczyków Opolskich cały dzień (od 8 do 19) w słońcu, a później w strugach deszczu.