Powsta艅c贸w 艢l膮skich 1

46-080 Chr贸艣cice

Mi臋dzynarodowy Konkurs Matematyczny 🦘🦘🦘 2022

17 marca, ponownie w naszej szkole zosta艂 zorganizowany 🦘Mi臋dzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 🦘dla uczni贸w klas II- VIII. W tej edycji udzia艂 wzi臋艂o a偶 34 uczestnik贸w😎.聽Wsp贸lna dla wszystkich kraj贸w data konkursu oraz te same zestawy pyta艅 dla poszczeg贸lnych poziom贸w podnosz膮 atrakcyjno艣膰 konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mog艂yby by膰 wykorzystane do opracowania mi臋dzynarodowych ranking贸w czy innych form rywalizacji pomi臋dzy krajami (jak ma to miejsce np. w przypadku Mi臋dzynarodowej Olimpiady Matematycznej), jednak nie by艂oby to zgodne z g艂贸wn膮 ide膮 konkursu, kt贸r膮 jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wsp贸lnej, intelektualnej zabawy. Dzie艅 konkursu, “Dzie艅 Kangura” sta艂 si臋 ju偶 w szko艂ach wielu kraj贸w w tym naszej Chr贸艣cickiej, prawdziwym 艣wi臋tem matematyki, nie ograniczaj膮cym si臋 wy艂膮cznie do samego konkursu. Jest te偶 okazj膮 do realizowania innej form popularyzacji matematyki.聽Dzi臋kujemy Radzie Rodzic贸w za zasponsorowanie uczestnictwa naszych uczni贸w w konkursie. Trzymamy kciuki za naszych uczni贸w🤓! Z niecierpliwo艣ci膮 czekamy na wyniki kt贸ry b臋d膮 znane ju偶 w maju 🧐 .

Koordynator Konkursu

Karolina Pyrek