„Nauka jest jak niezmierne morze… ”

„Nauka jest jak niezmierne morze… Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”  Stefan Żeromski („Syzyfowe prace”)

Od kilku lat w naszej szkole Grono Pedagogiczne oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej wraz z rodzicami szczególną wagę przykładają do rozwoju młodych talentów. Uzdolniona młodzież ma wiele możliwości, by doskonalić swoje talenty. W szkole może ona skorzystać z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych, takich jak koła przedmiotowe, kółko dziennikarskie, kółko języka hiszpańskiego, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe. Każdy uczeń w ramach swoich zainteresowań znajduje więc możliwość rozwoju w wybranej przez siebie dziedzinie. Przynosi to wymierne efekty. Losy absolwentów dowodzą, że nasi byli podopieczni w nowych szkołach radzą sobie doskonale. Co roku obecni uczniowie z chróścickiej placówki osiągają  wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, są laureatami Dobrzeńskiego Talentu.

Rok ubiegły również obfitował w sukcesy naszych wychowanków. 28 grudnia 2021 roku Zarząd Województwa Opolskiego przyznał stypendium w ramach programu „Wspieramy Najlepszych IV”. Stypendium to przeznaczone jest m.in. dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej- szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, informatycznych,  języków obcych nowożytnych, przedsiębiorczości , którzy w roku szkolnym 2020/2021 uzyskali średnią ocen 4,9 oraz średnią z trzech wybranych przedmiotów, na który położony był szczególny nacisk. Szkolna Komisja Stypendialna, powołana w celu wspierania szkolnych talentów, we współpracy z Rodzicami wytypowała uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Chróścicach spełniających te warunki. Spośród 657 osób z naszego województwa wytypowano i przyznano stypendium czterem naszym uczniom:

– Paulinie Wójcik (klasa VIIIa)

– Julii Smolińskiej (klasa VIIb)

– Filipowi Nowakowi (klasa VIIIb)

– Łukaszowi Woszowi (klasa VIIIb)

Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne gratuluje stypendystom, życząc im dalszych sukcesów w nauce, podążania własną ścieżką rozwoju i rozwijania swoich zainteresowań.

Przewodnicząca Komisji Stypendialnej:  mgr Donata Bieniek