Obchody Dnia Św. Patryka

17 marca obchodziliśmy Dzień Św.Patryka, patrona Irlandii, w związku z tym w naszej szkole obchody tego irlandzkiego święta obchodziliśmy 25 marca 2022.

Od tygodnia dzieci przygotowywały się do tego dnia, W ogłoszonym Konkursie na plakat św.Patryka dostarczono mnóstwo ciekawych prac, a zatem miło nam poinformować o zwycięzcach:

W kategorii klas 1-3:

I miejsce – Ex aequo Amelia Gibki kl.1a  i Mateusz Stanik kl.1a

II miejsce- Luiza Stanik kl.1a

III miejsce –  Ex aequo  Emilian Szajca z kl. 2a i Milena Lizoń kl.1a

W kategorii klas 4-8:

I miejsce- Julia Stocka kl.7b i Natalia Pfeffer kl.7a

II miejsce- Ex aequo  Maja Czyrek kl.4 oraz Wiktoria Mateja i Sara Jaskólska kl.7a

III miejsce: – Ex aequo  Julia Stocka kl.7a i Aleksander Taszycki kl.7b

Jednym z tradycyjnych elementów tego święta jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, a zatem zarówno uczniowie jak i nauczyciele w tym dniu przyszli przebrani na zielono lub posiadali zielone akcenty ubrań.

Zieleń to kolor narodowy Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Tego dnia każdy uczeń i nauczyciel otrzymał symbolicznie taką koniczynkę.

Dla klas 5-8 odbył się „Quiz wiedzy o Irlandii i św. Patryku”, w którym

I miejsce zdobyła klasa 5

II miejsce klasa 8b

III miejsce klasa 7a

Zwycięzcom obu konkursów serdecznie gratulujemy😊

Ponadto na dużej przerwie można było posłuchać tradycyjnej muzyki irlandzkiej oraz nauczyć się tańca irlandzkiego.

W tym dniu również została zorganizowana Akcja Charytatywna na rzecz Dzieci z Ukrainy, gdzie ze sprzedaży zielonych pyszności w postaci babeczek, galaretek, ciast i koktajl uzbieraliśmy kwotę: 618, 22 zł.

Dzieci młodzież szkolna bardzo entuzjastycznie włączyli się w obchody tego święta i mamy nadzieję, że za rok powtórzymy ten wspaniały dzień.

Katarzyna Czechowska