Opowieść wigilijna

Opowieść wigilijna Charlesa Dickensa – konkurs znajomości lektury 13 grudnia br. przeprowadzono w naszej szkole konkurs znajomości i problematyki lektury „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Konkurs sprawdzał także wiedzę w zakresie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. W konkursie udział wzięli przedstawiciele klas szóstych i ósmych. Wytypowano 3 drużyny. Każda drużyna miała za zadanie wykazać się znajomością lektury i problematyki utworu nie tylko w języku polskim ale także w języku angielskim. Pytania były bardzo zróżnicowane. Wyróżniona drużyna w składzie : Kacper Siwek, Aleksander Taszycki, Piotr Śniatała z klasy 8b otrzymali pamiątkowe dyplomy, noworoczne niespodzianki i nagrody książkowe. Konkurs przeprowadziła Sabina Lazik-Wodarz i Katarzyna Czechowska. Przeprowadzony konkurs to kolejne działanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

Sabina Lazik – Wodarz