Pierwsze zajęcia na Uniwersytecie Opolskim

15.03.2022 klasa 7a, w ramach realizowanego w szkole doradztwa zawodowego oraz uczniowie działający w szkolnym wolontariacie, uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez naszego partnera – Instytut Nauk Społecznych na Uniwersytecie Opolskim. Nasza młodzież, biorąca udział w wydarzeniu organizowanym miała okazję dowiedzieć się, że wolontariat może tworzyć przestrzeń dla samorozwoju. Jest formą działalności człowieka, która sprawia, że czujemy się potrzebni innym, co w konsekwencji wzbogaca naszą osobowość. Udział w wolontariacie jest przystankiem do pełnienia różnych ról społecznych, w tym zawodowych, takich jak pracownik socjalny czy pedagog społeczny. Jednak, jak do każdej działalności, tak i do bycia wolontariuszem trzeba się dobrze przygotować. W tym celu wsparciem służy wiele instytucji i organizacji. Warsztaty z wolontariuszem posłużyły do poznania jego sylwetki, specyfiki funkcjonowania wolontariatu w strukturach NGO oraz promowanie wolontariatu, jako drogi rozwoju zawodowego i społecznego jednostki.

Uczniowie świetnie czuli się w roli sudentów i uznali tą formę edukacji za bardzo atrakcyjną.

Opiekunowie

Małgorzata Samson