Pora szykować się do szkoły!

13 marca do naszej szkoły zawitały przedszkolaki wraz z rodzicami. Okazją był Dzień Otwarty. Małych gości, a także ich rodziców powitała Pani Dyrektor Dorota Lewandowska – Jaroń.  Zapoznała rodziców z nauczycielami uczącymi w klasach 1-3. Opowiedziała o szkole, zachęciła do udziału w zajęciach, a także zainteresowała rodziców udziałem w projekcie sportowym, z którego dochód ma być przeznaczony dla naszej szkoły. Pani Dorota Trojan przedstawiła prezentację o naszej szkole przygotowaną przez pedagog Panią Małgorzatę Samson. Przedszkolaki wzięły udział w zajęciach muzycznych. Wysłuchały koncertu na flażolety przygotowanego przez uczniów klasy 3a, a później wspólnie wykonały akompaniament do piosenki Karolinka. Gra na instrumentach bardzo się spodobała. Następnie dzieci zwiedziły bibliotekę szkolną. Pani Sabina Wodarz – Lazik opowiedziała o księgozbiorze, o książkach przeznaczonych dla najmłodszych, o ciekawych zajęciach prowadzonych w bibliotece. Kolejną niespodziankę przygotowała pani Martyna Nartowska. Były to zabawy sportowe. Niestety sala gimnastyczna była zajęta przez tenisistów, więc zabawy odbyły się na korytarzu. Było bardzo wesoło i głośno. Jako ostatnie odbyły się zajęcia plastyczne. Dzieci malowały odlewy gipsowe i kolorowały motylki. Swoje prace zabrały ze sobą do domu. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Na koniec dzieci miały okazję poznać Magiczny dywan. Taka interaktywna gra bardzo zainteresowała wszystkich i dzieci nie mogły się od niej oderwać. Spotkanie zakończyło się wspólnie wykonanym zdjęciem.

Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!

Dorota Trojan