Powtórny tytuł Laureatki

Dnia 16 lutego br., na Uniwersytecie Opolskim odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego, do którego zakwalifikowała się nasza uczennica z klasy VIII a – Sonia Kociok. Etap wojewódzki Konkursu obejmował zadania testowe, sprawdzające rozumienie tekstu słuchanego oraz zadania leksykalno-gramatyczne. Po części pisemnej uczniowie musieli wykazać się sprawną konwersacją w j. niemieckim, na zadane przez Komisję egzaminacyjną tematy. Na tym szczeblu, w tym roku zmierzyło się aż 77 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych z całego województwa opolskiego. Nadmienić należy, że częstokroć są to uczniowie, którzy powrócili z zagranicy i tam przez wiele lat uczęszczali do niemieckiej szkoły. Sonia jest uczennicą, która od klasy I uczy się w chróścickiej podstawówce, więc tym bardziej należy podkreślić jej wielki sukces – tytuł laureata w finale wojewódzkiego konkursu z języka niemieckiego. Tegoroczny sukces Sonii jest powtórzeniem ubiegłorocznego zwycięstwa i osiągnięcia również tytułu laureatki. Podkreślić należy, że tylko systematyczną pracą,  samodzielnym rozwijaniem swoich talentów, można osiągnąć taki sukces. Opłaca się poświęcanie wielu godzin na rozwiązywanie dodatkowych zadań, testów, słuchanek … . Sonia wskazuje jeszcze jeden kierunek, który pomógł jej w nabyciu tak wielkiej sprawności językowej, mianowicie słuchanie programów niemieckojęzycznych. Jest to więc doskonała podpowiedź dla młodych rodziców, jak można zainspirować i zachęcić dzieci do nauki języka niemieckiego.
Drodzy uczniowie, pielęgnujcie i rozwijajcie soje talenty!
Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne serdecznie gratulują Sonii i jej Rodzicom. Szkoda, że Sonia już kończy naukę w naszej szkole, jednakże takie sukcesy zapiszą się na Kartach naszej szkoły na wiele lat.

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber