Projekt Edukacyjny

Podsumowanie Projektu Edukacyjnego z Języka Niemieckiego  „ Deutsch AG”

W dzisiejszym świecie posługiwanie się językami obcymi, w mowie i piśmie jest cenną zaletą. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów oraz życzeniom rodziców, w naszej szkole realizowano Projekt  Edukacyjny „Deutsch AG”. Projekt ten skierowany był w szczególności do uczniów klas VIII. Podstawą tego Projektu jest  program do nauczania języka niemieckiego, jako języka obcego, który został rozszerzony o treści realioznawstwa Niemiec.       Projekt był finansowany przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Wspólnoty Niemiec (Bundesministeriums des Inneren, für Bau und Heimat ).

W naszej szkole w Projekcie, który był realizowany od początku września do końca grudnia, uczestniczyło 8 uczniów z najstarszych klas. Dużą uwagę na zajęciach poświęcono na konwersację oraz pisanie dłuższych wypowiedzi. 20 grudnia Projekt został podsumowany, a uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody za udział.

Szkolny Koordynator Projektu
Irena Weber