Projekt „Mały Opolanin”

Uczniowie klasy III i klasy V, w ramach realizacji Projektu „Mały Opolanin” w  miniony piątek brali udział w kolejnej wycieczce do Opola. Uczniowie wraz z przewodnikiem poznawali historię i zabytki kolejnej części miasta Opola, mianowicie Wyspę Pasiekę. Tematem wiodącym piątkowego wyjazdu było „Artystyczne Opole”, dlatego w sposób szczególny zwiedzaliśmy Opolski Amfiteatr, a następnie bardzo nowoczesne Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W drugiej części Projektu uczniowie podzieleni na grupy, brali udział w warsztatach aktywności twórczej oraz w warsztatach muzycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu. Wszystkie zaproponowane formy aktywności były dla uczniów bardzo ciekawe. Przed nami jeszcze finał Projektu, czyli impreza plenerowa pt. „Dzień Dziecka z Małym Opolaninem”, który planowany jest w pierwszym tygodniu czerwca 2023 r.

Wychowawca klasy III

Irena Weber