Rajd rowerowy

21 czerwca 2022 r. uczniowie klas 3 i 5 naszej szkoły, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”, której celem jest aktywizacja i integracja czytelników, bibliotekarzy i miłośników książek. Pod wodzą pani Sabiny Lazik-Wodarz- inicjatorki rajdu  i opiekunów : Katarzyny Czechowskiej, Marcina Kondzieli i Martyny Nartowskiej, wyruszyliśmy na rowerach do Starych Siołkowic, by zwiedzić publiczną bibliotekę (główna filia w Popielowie). W bibliotece zostaliśmy serdecznie ugoszczeni przez panią bibliotekarkę Marylę Sadlo, która opowiedziała nam o historii biblioteki i przeprowadziła dla nas warsztaty nt. lektury „Afryka Kazika”. Mieliśmy okazję wymienić się informacjami o naszej szkole i bibliotece oraz zaprosić do udziału w naszych licznych przedsięwzięciach promujących czytelnictwo. Po warsztatach udaliśmy się na kąpielisko w Nowych Siołkowicach. Tam był czas na rekreacje na placu zabaw i konsumpcję lodów, gofrów i zapiekanek. Ostatnim etapem podróży był Chróścicki Młyn-podziwianie piękna przyrody i zabytku regionalnego. Uczniowie poznali historię młyna. Serdecznie dziękujemy pani Krowiak za ufundowanie kanapek i napojów dla uczestników rajdu. To była udana wycieczka i niezapomniana lekcja historii regionu.

Sabina Lazik-Wodarz