ŚDTM

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna. 13. edycja akcji (ŚDTM 2023) w tym roku przypadła na 17 listopada 2023. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W naszej szkole „Tabliczkowa wiedza” została sprawdzana w niecodzienny sposób, a mianowicie podczas krótkich egzaminów w klasach 4-7. Egzaminatorami byli w tym roku ucz. klasy 6: Eliza Stanik i Maksymilian Taszycki, którzy byli niezwykle zmotywowani pełnieniem ważnej funkcji egzaminatorów. Wszystko odbywało się pod opieką nauczycieli matematyki, którzy czuwali nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów. Uczniowie-EGZAMINATORZY zostali zaopatrzeni w losy i pisemnie przepytali kolegów i koleżanki. Najwięcej EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA okazało się, że jest w klasie 6. Gratulujemy!!!

Natomiast w klasach 3 uczniowie również świetnie poradzili sobie z zadaniami. Tam egzaminatorami były panie WYCHOWAWCZYNIE. GRATULUJEMY!!!

Zwycięzcy otrzymali CERTYFIKAT- EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA oraz ODZNAKI-NAKLEJKI.

Dodatkowo z okazji tego święta chętni uczniowie klas starszych przygotowali plakaty promujące DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w naszej szkole.

Anna Drzewiecka- Skowicka