SOLIDARNI Z UKRAINĄ- SOLIDARNI ZE SZKOŁĄ W STRZELCZYSKACH

“Ten Świat potrzebuje nowego rodzaju armii- ARMII ŻYCZLIWOŚCI”
– Cleveland Amory-

W takich dniach, gdy nie wiadomo co powiedzieć, pozostaje nam modlitwa i zapewnienie o naszym wsparciu. Uczniowie naszej szkoły modlili się o pokój na świecie i szybkie zakończenie wojny na Ukrainie. Dzisiejszy apel poprowadzony przez przez p. Dyrektor również był dla wszystkich lekcją historii i życzliwości, jak zachować się w obliczu wojny. Chcąc podkreślić wsparcie z uczniami , ich rodzicami i innymi obywatelami Ukrainy, którzy związali swoje życie z naszym krajem, ucząc się , pracując i mieszkając w naszej miejscowości uczniowie założyli ubrania i inne akcenty w barwach narodowych Ukrainy.
Siostro Kamilo jesteśmy razem z Tobą i Twoim Narodem.

Dyrekcja, społeczność szkolna oraz wójt Gminy Dobrzeń Wielki wystosowała list do zaprzyjaznionej szkoły na Ukrainie.

Dzisiaj, gdy już wiemy, że wojna stała się faktem, cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Chróścicach oraz Wójt Gminy Dobrzeń Wielki przekazuje Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, Dyrekcji Waszej szkoły w Strzelczyskach oraz wszystkim Polakom i Ukraińcom żyjącym na Ukrainie wyrazy solidarności i wsparcia.
Jako naród doświadczony w wielu konfliktach zbrojnych doskonale rozumiemy, że wojna to najgorsze zło dotykające każdego człowieka.
Wyrażamy najszczerszą nadzieję, ze społeczność międzynarodowa nie pozostawi Was bez pomocy i dzieci na powrót będą mogły bez strachu cieszyć się chwilami spędzanymi w szkole, swoimi dziecięcymi i młodzieńczymi marzeniami, a dorośli bez lęku wrócą do swych codziennych zajęć i budowania lepszego jutra i z optymizmem spojrzą w przyszłość.
Możecie na nas liczyć . Jesteśmy gotowi do udzielenia Wam wsparcia.
W razie potrzeby prosimy o zwrócenie się do nas z informacją w jaki sposób możemy Wam pomóc.

Dyrektor PSP w Chróścicach oraz cała społeczność szkolna

Wójt Gminy Dobrzeń Wielki