Spotkanie z literaturą

W dniu 05.04.22r., w ramach projektu „Winterreise”, odbyło się  w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Centralnej Biblioteki J. von Eichendorffa w Opolu. Celem spotkania było zapoznanie uczniów klas II i III z literaturą niemieckojęzyczną oraz ukazaniem roli książki w dobie komputerów. Warsztaty odbywały się w języku niemieckim i prowadził je pan Marek Dziony. Uczniowie dowiedzieli się jak ważne jest czytelnictwo zarówno w języku polskim, jak i w obcych językach. Również chętnie angażowali się w zadania warsztatowe. Na koniec, w ramach konkursu, chętni uczniowie wypożyczyli książkę niemieckojęzyczną, do której będą robili plakat. Dzieci były bardzo aktywne i z zaangażowaniem brały udział w zajęciach.

Anna Skrzypietz