Stypendium im. Johanna Krolla

Program Funduszu Stypendialnego Fundacji Rozwoju Śląska  im. Johanna Krolla przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do dwudziestego szóstego roku życia, mieszkających na terenie Polski, wywodzących się ze środowiska mniejszości niemieckiej.

Stypendium jest świadczeniem materialnym przyznawanym za wybitne osiągnięcia w dziedzinie naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej.

W dniu 8.10.2022r. w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów im. Johanna Krolla- podsumowująca 5 edycję projektu.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wśród stypendystów, wyróżnionych za wybitne osiągnięcia oraz wysokie wyniki w nauce za rok szkolny 2021/2022, są trzy uczennice z naszej szkoły:   Sonia Kociok absolwentka, Izabela Matros absolwentka oraz Nikola Halupczok obecnie uczennica klasy VI.

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do ambitnej nauki i pracy nad swoimi zdolnościami.

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber