Światowy Dzień Poezji

W ramach obchodów Światowego Dnia Poezji (21 marca) w naszej szkolnej bibliotece odbył się konkurs recytatorski poezji religijnej. Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów min : ks. Jana Twardowskiego, Stanisława Bełzy, Jana Pawła II. Nie zabrakło także recytacji pieśni religijnych. Jury nie miało łatwego wyboru. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów. Recytowano na poziomie klas 1-3, 4-6, 7-8 szkoły podstawowej. Na poziomie
klas 1-3 laureatką została Amanda Puscz z klasy 3a. Na poziomie klas 4-6 zwyciężyła Natalia Gwizdała z klasy 5 a na poziomie klas 7-8 pierwsze miejsce zajęła Nikola Halupczok z klasy 7. Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować szkołę na etapie międzyszkolnym, który przed nami już niebawem. Eliminacje odbędą się 11 kwietnia. Życzymy powodzenia !
Wszystkim Miłośnikom Poezji religijnej serdecznie dziękuję za udział. Mam nadzieję, że wzajemny głód recytowania poezji i wsłuchiwanie się w nią połączy nas również za rok.

Organizator : Sabina Lazik-Wodarz