Warsztaty Lab of Life

“Wychodzimy z ławek, wychodzimy z formy wykładu, wychodzimy z nudy i monotonii, wychodzimy też ze stereotypowego myślenia o chemii! Można podejść bliżej, dotknąć, poczuć, spróbować samodzielnego eksperymentowania. Zjawiska, które w podręczniku brzmią totalnie kosmicznie, sprowadzamy na ziemię i pokazujemy w całej swej okazałości i odlotowości. Uwielbiamy w trakcie pokazów mocno zaparować i… zaczarować uczestników tak, by zobaczyli, jak nauka może nieść za sobą ogień – i dosłownie i w przenośni”- to motto Lab of Life prowadzonego przez doświadczonego chemika , pana Wojciecha Sudnickiego, który 5 marca gościł w naszej szkole i przybliżał uczniom jak zamknąć stres w probówce czy pobudzał wzrok, dotyk, słuch, smak i węch przy wspaniałej chemiczno – sensorycznej uczcie. Warsztaty finansowane były ze środków GKRPA.

Małgorzata Samson