Warsztaty piernikowe

Dnia 12.12.2023 roku klasy I-IV pojechały na warsztaty piernikowe które odbywały się w Staniszczach Małych.
O godzinie 7.50 mieliśmy zbiórkę, a o 8.00 wyruszyliśmy. Podróż minęła bardzo szybko. Gdy dojechaliśmy na miejsce, powitała nas miła pani. Na warsztatach mogliśmy zrobić pierniki, świece, łańcuch i spotkać się z Mikołajem. Najbardziej podobało mi się robienie świecy. Najpierw rozmawialiśmy o świętach, a potem pani powiedziała i pokazała co mamy robić. Musieliśmy moczyć knot w parafinie, a potem w wodzie i tak cały czas, aż osiągnęła właściwą grubość. Dostaliśmy torebki z naszym imieniem żebyśmy mogli zapakować nasze świece. Po skończeniu tych prac, mogliśmy sobie coś kupić. Na koniec poszliśmy na obiad. Bardzo mi się podobało. Chciałabym pojechać tam jeszcze raz.

Alicja Kowalska klasa 3a

Wycieczka do pracowni św. Mikołaja
Dnia 12.12.2023 r. o godzinie 8.00 wyruszyliśmy do pracowni św. Mikołaja w Staniszczach Małych. Podróż trwała godzinę. W pracowni robiliśmy pierniki, świeczki z parafiny i spotkaliśmy też św. Mikołaja, który dał każdemu po czekoladce. Najbardziej podobało mi się robienie pierników. Pani po kolei wołała każde dziecko by wsypało swoje składniki: mąkę, przyprawy korzenne, kakao, jajka, miód, śmietanę i kawę. Potem pani wymieszała razem wszystkie składniki i dała każdemu po kawałku ciasta. Później każdy mógł wybrać foremki. Ja zrobiłam pierniki w kształcie: śnieżynki, choinki i gwiazdki. Kiedy pierniki się piekły, my w tym czasie robiliśmy polewę o smaku cytrynowym i czekoladowym. Kiedy pierniki się upiekły, pięknie je ozdobiliśmy. Bardzo mi smakowały. Do szkoły wróciliśmy około 14.00. Wycieczka bardzo mi się podobała.
Amelia Gibki klasa 3a