Warsztaty zdobienia jaj

W dniu 23.02.22r. uczniowie klasy V wybrali się na wycieczkę rowerową z wizytą do Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. Każde z dzieci miało przy sobie 4 ugotowane na twardo jajka.  Pytanie główne które się nasuwało to – Co będziemy robić? Okazało się, że jajko potrzebne były do warsztatów zdobienia jaj. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, jedni poznawali jak powstaje jajko zdobione woskiem w wielu kolorach, a także jakie wzory można do tego wykorzystać, natomiast druga zajęła się skrobaniem jaj. Dzieci pracowały w skupieniu uważnie słuchając wskazówek pań prowadzących – pani Anny Kośny oraz Haliny Jakubowskiej. Celem wyjazdu było poznanie tradycji i obrzędów wielkanocnych, a także  rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci oraz wzbudzanie kreatywnego myślenia oraz kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów.  Zwieńczeniem było zorganizowanie wystawy z pracami uczniów na szkolnym korytarzu, gdzie każdy mógł podziwiać ich prace.  Uczniowie dumnie prezentowali swoje dzieła. Warsztaty były zorganizowane w ramach współpracy z Muzeum Wsi Opolskiej. Uczniowie zapewniali, że poznane techniki zdobienia jaj wykorzystają także w domu przy dekorowaniu świątecznych pisanek.

Opiekunowie wycieczki:

Sabina Lazik – Wodarz