Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

W połowie października przeprowadzono w naszej szkole etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego kierowanego dla uczniów szkół
podstawowych województwa opolskiego. Z zadaniami konkursowymi na tym etapie zmierzyło się 12 uczniów naszej szkoły, z klas IV – VIII. Do kolejnego etapu – gminnego, zakwalifikowało się trzech uczniów: Fabian Kaluża z klasy VII b, Sonia Kociok z klasy VIII a oraz Izabela Matros z klasy VIII b. Etap gminny Konkursu miał miejsce 12 stycznia 2022 i był przeprowadzony w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Na tym szczeblu zmierzyli się najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy, gdzie w czasie 90 minut rozwiązywali zadania testowe, podzielone na III części: I – rozumienie testu czytanego (dwa długie teksty), II – test gramatyczno-leksykalny ( 12 zadań ) oraz III – Landeskunde ( realioznawstwo krajów niemieckojęzycznych, trzy zadania ) – maksymalnie uczniowie mogli uzyskać z testu 110 punktów. Uczennica naszej szkoły Sonia Kociok zdobyła 103,5 punktów, co stanowi 94%. Obecnie czekamy na weryfikację prac przez komisję wojewódzką oraz na zaproszenie uczennicy do eliminacji wojewódzkich. Sonia już drugi rok z rzędu będzie reprezentować naszą szkołę na najwyższym szczeblu konkursów przedmiotowych z języka niemieckiego.
Sonia, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber