Wojewódzki Konkurs

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego
dla uczniów szkół podstawowych – etap gminny

W piątek 13 stycznia, w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim odbył się etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych. Na tym szczeblu z zadaniami konkursowymi zmierzyli się najlepsi uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy, gdzie w czasie 90 minut rozwiązywali zadania testowe, podzielone na III części: I – rozumienie testu czytanego, II – test gramatyczno-leksykalny oraz III – Landeskunde ( realioznawstwo krajów niemieckojęzycznych ) – maksymalnie uczniowie mogli uzyskać z testu 110 punktów. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Nikola Halupczok z klasy VI oraz Jakob Grzonka z klasy VIIIb.  To wspaniale, że są uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę i zmierzyć się z zadaniami znacznie wykraczającymi poza podstawę programową.

Nauczyciel języka niemieckiego
Irena Weber